Pano

"langurlungur pano" nedir?


Pano, ekstrem sporlar hakkında sorular sorabileceğiniz, videolar paylaşabileceğiniz ya da cevap verdiğiniz sorulardan, puan verdiğiniz cevaplardan, sorduğunuz sorulardan puan toplayarak belli bir puana ulaştığınızda hediyeler(para çeki, spor ürünü, indirim vs) kazanabileceğiniz bir soru cevap platformudur. Pano, ekstrem sporlar hakkında hem öğretici hem de kazandırdığı hediyeler sayesinde bu sporlara destek veren özel bir platformdur. Üye olmak ve kullanmak ÜCRETSİZDİR ve her zaman da ÜCRETSİZ KALACAKTIR.

 

 

NASIL GÖNDERİ YAYINLARIM?

1-GÖNDERİ BAŞLIĞI EKLEME: Pano bölümüne kullanıcı girişi bölümünden giriş yaptıktan sonra "GÖNDERİ YAZ" bölümüne gönderinizin başlık türünü* belirleyerek enter tuşuna basınız.

*BAŞLIK TÜRLERİ:

A-Soru Sormak İçin: Soracağınız sorunun web sitesi ziyaretçileri tarafından soru olarak algulanmasını sağlamak için başlığınıza "SORU:" yazarak başlamalısınız. Daha sonra soracağınız sorunun başlığını yazarak devam edebilirsiniz.

Örnekler:

 

B-Yeni Bir Hareket Öğretmek İçin: Öğretmek istediğiniz hareketin başlığına öncelikli olarak "TRICK:" yazarak başlamalısınız. Daha sonra ise hareketin adını yazabilirsiniz. Hareketle ilgili görsel bilgi vermekisterseniz 10 adete kadar fotoğraf ekleyebilirsiniz. Ayrıca yazınızı video ile desteklemek isterseniz videonun YOUTUBE linkini doğrudan yazınıza yapıştırdığınızda videonuz otomatik olarak yayına alınacaktır.

Örnekler:

 

C-Alınık İlanı Eklemek İçin: İkinci el sayfamızda sadece satılık ilanlarına yer verilmektedir. Almak istediğiniz özel bir ürün varsa "ALINIK:" başlığı altında tüm ilanlarınızı pano bölümüne bu şekilde ekleyebilirsiniz.

Örnekler:

 

2-KATEGORİ SEÇİMİ: Açılacak yeni sayfada başlığınızı yazdıktan sonra kategori bölümünden yazınızın hangi kategoride (kaykay-paten-bisiklet-snowboard-su sporları-oyuncak-zerzevat-genel duyurular) yayınlanacağını seçebilirsiniz.

 

3-İÇERİK EKLEME: Başlığınıza içerik eklemek için editör bölümünü kullanabilirsiniz.

4-ETİKET SEÇİMİ veya ETİKET EKLEME: İçeriğinize etiket eklemek için sistemimizde kayıtlı bulunan etiketlerden seçim yapabileceğiniz gibi, yeni etiketler de ekleyebilirsiniz. Etiketler yazınızın bulunabilirliğinde en önemli etkenlerdir. Bu sebeple etiket seçimi çok önemlidir. Etiket eklerken yazdığınız etiket 2 kelimeden oluşuyorsa eiket aralarına "-" eklemeniz gerekmektedir. ÖRNEK: kaykay-rulmanı gibi. Etiketi ekledikten sonra spae tuşu ile boşluk bırakırsanız yazmış olduğunuz etiket sisteme kaydolur ve 2. etikete geçmiş olursunuz. Etiket seçiminden sonra "GÖNDERİYİ YOLLA" butonuna tıkladığınızda gönderiniz yayına alınmış olur.

 

Kısaca alacağın ürüne karar veremiyorsan, aradığın bir ürün varsa ya da bir duyurun varsa Langurlungur Pano'ya yazabilirsin. Panoya giriş yapmak için sol üst köşede yer alan langurlungur logosunun sağ yanında yanıp sönen "PANO" ikonuna tıklayabilirsin.